Kartforum
https://www.megakart.nl/phpBB2/

chassis krom ? kan ik het rechten rechten
https://www.megakart.nl/phpBB2/viewtopic.php?f=3&t=7708
Pagina 1 van 1

Auteur:  sierradrivr [ ma maart 28, 2011 10:01 pm ]
Berichttitel:  chassis krom ? kan ik het rechten rechten

hey allemaal

toen ik mn kart had gekocht zat er geen motor op het chassis en heb ik de stuurdraaitruk gdn toen en er zat geen kromming op leek me
nu is mn kart een dikke week geleden er alleen vandoor gegaan, gevolg kap beschadigd en spoorstangetje krom , dat is ondertussen gerepareerd,
daarna deed is weer de stuurdraaiduwtruk en er zat wat verschil op
kan het zijn dat dit
a) is omdat de motor er nu wel op staat
of
b) omdat hij ng niet is uitgelijnt

en stel nu dat het chassis krom is kun je dat laten rechten ?
waar?
en wat kost het ?
is het gezond ?

grtz
sierradrivr

Auteur:  DH-karting [ ma maart 28, 2011 10:14 pm ]
Berichttitel:  Re: chassis krom ? kan ik het rechten rechten

Ik zou eerst de spoortstangen goed uitlijnen voordat je je zorgen over het rechten van je chassis moet maken.
Edwin ( kartje ) heeft ooit een duidelijk How-to op dit forum gezet over het uitlijnen zonder lasers.

Als het chassis echt krom is kun je het in zekere mate zelf rechten, bijvoorbeeld met een oude achters of een stijgerpijp.
Of het gezond is ? Tja, met een krom chassis kun je helemaal niks. In de meeste gevallen kun je na het rechten prima verder rijden.

Auteur:  Lex [ ma maart 28, 2011 10:14 pm ]
Berichttitel:  Re: chassis krom ? kan ik het rechten rechten

Hey sierradrivr, leg eens uit, de stuurdraaitruk, want die ken ik nog niet.
Lex.

Auteur:  bamacrew [ ma maart 28, 2011 10:19 pm ]
Berichttitel:  Re: chassis krom ? kan ik het rechten rechten

stuurdraaiduwtruk uuhh vertaling haha :lol:

kun je hem niet met spoorstangetjes bijdraaien?

Auteur:  sierradrivr [ ma maart 28, 2011 10:38 pm ]
Berichttitel:  Re: chassis krom ? kan ik het rechten rechten

@alex ken je vast wel als ik hem uitlleg maar ik had niet veel zin om hem helemaal uit te schrijven (je moet ervoor wel met 2 zijn )
je draait je stuur zo ver je kan en duwt dan op het zwevende wiel en dan gaat v/d achterste wielen wat omhoog en dan meet je hoeveel en dan draai je het stuur
helemaal naar de andere kant duuwt en meet het andere wiel , als het goed is moet dit gelijk zijn :p werkt niet superacuraat en je moet een waterpas voer hebben maar geeft een idee
iemand zei me dat een kartshop ook chassis recht trekt nrml

ik ga hem volgende week laten uitlijnen , ik heb geen toestel en ik wil dat dat goed gdn is :)
en bedankt al allemaal voor de morite van het posten en de hulp ;-)

Auteur:  sierradrivr [ ma maart 28, 2011 10:39 pm ]
Berichttitel:  Re: chassis krom ? kan ik het rechten rechten

wat kost een leeg frame trouwens ? +-

Auteur:  Lex [ ma maart 28, 2011 10:39 pm ]
Berichttitel:  Re: chassis krom ? kan ik het rechten rechten

Nee, ik kende hem echt nog niet, weer wat geleerd.

Auteur:  sierradrivr [ ma maart 28, 2011 10:45 pm ]
Berichttitel:  Re: chassis krom ? kan ik het rechten rechten

ik ken hem ook ng niet lang maar schijnt een heel oude truk te zijn :p geleerd van wat gasten op de kartbaan :p

Auteur:  marlon_ruchtie [ di maart 29, 2011 9:15 am ]
Berichttitel:  Re: chassis krom ? kan ik het rechten rechten

Als die echt krom is kun je hem prima richten, maar lijn hem eerst eens netjes uit voordat je er vanuit gaat dat die krom is. Als je sporing of caster verkeerd staat heeft dit ook invloed op hoeveel het achterwiel omhoog komt met jouw zgn stuurdraaitruk. (ik kende em ook niet moet ik eerlijk bekennen)

Als je hem wel laat richten dan kom je er op de richtbank vanzelf achter of die wel of niet krom is, misschien dat een kartshop wel kan richten. Ik heb het ooit eens bij CRG Holland in Eerbeek laten doen en in mijn herinnering vielen de kosten nog wel mee. (ik heb toen wel een kaal frame aangeleverd)

Auteur:  Matthijs [ di maart 29, 2011 9:21 am ]
Berichttitel:  Re: chassis krom ? kan ik het rechten rechten

Elk frame moet regelmatig gericht worden, da's geen enkel probleem. Tenzij 'ie in de kreukels ligt, maar zo te lezen is dat niet het geval.

Auteur:  sierradrivr [ di maart 29, 2011 7:41 pm ]
Berichttitel:  Re: chassis krom ? kan ik het rechten rechten

oke dan moet ik mij ng geen zorge beginnen maken voor niets :p
bedankt allemaal !

Auteur:  Denn [ do maart 31, 2011 7:32 am ]
Berichttitel:  Re: chassis krom ? kan ik het rechten rechten

Wij hebben ons (kromme) frame op een vlakke ondergrond gelegd en daar was te zien dat de achterkant links en rechts niet meer recht waren tov elkaar. Deze laten we nu richten op een richtbank. Hij moest daarvoor wel kaal, maar met z'n 4en hebben we hem in 1 avond weer in elkaar.

Pagina 1 van 1 Alle tijden zijn GMT + 1 uur
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/