Kartforum
https://www.megakart.nl/phpBB2/

Welke band onder een VT250?
https://www.megakart.nl/phpBB2/viewtopic.php?f=3&t=6848
Pagina 1 van 1

Auteur:  954rr [ ma aug 23, 2010 6:34 pm ]
Berichttitel:  Welke band onder een VT250?

ik ben toe aan een nieuwe set banden voor mijn Birel/ Swissauto maar ik ben niet goed thuis in bandenland dus vandaar mijn vraag hier.

Op dit moment rijd ik met Heidenau RKMS die de eerste twee ronden netjes grip opbouwen, vervolgens een ronde of twee goede grip geven om daarna in 1 klap totaal geen grip meer geven (smeren). Dit komt mijn zelfvertrouwen niet ten goede.
Breder, smaller, harder of zachter bied geen oplossing. Meer mensen ondervinden dit probleem anders kon ik mezelf de schuld geven.

Mijn vraag is dus wie kan mij een advies geven welk merk/ type band het beste werkt met een VT250.

Auteur:  Wilfred [ ma aug 23, 2010 6:41 pm ]
Berichttitel:  Re: Welke band onder een VT250?

Ik vond de Maxxis HG3 wel constant blijven met de Swiss. Alleen worden die niet meer gemaakt geloof ik en hiervoor in de plaats zijn de HG SLR gekomen. Prijs in redelijk met 145 euro. Ik denk dat ik die de volgende keer aanschaf om te proberen, maar ik wacht uiteraard ook de reacties hier af.

Ben benieuwd waar de wedstrijdrijders op moeten rijden en wat hun ervaringen zijn.

Auteur:  David [ ma aug 23, 2010 6:57 pm ]
Berichttitel:  Re: Welke band onder een VT250?

Hmm apart dat een lagere bandenspanning niet helpt.

Je zou eens Vega blauw (Nordam) kunnen proberen, hebben in ieder geval meer grip.

Auteur:  954rr [ ma aug 23, 2010 7:06 pm ]
Berichttitel:  Re: Welke band onder een VT250?

Als de Heidenau nou niet in 1 keer over de top gaan dan ben ik als recreant heel tevreden over de prijs, grip en levensduur van de RKMS.
Om mijn vorige kart met TKM motor had ik hier nagenoeg geen last van, dus het zou kunnen dat de Swissauto net te krachtig is voor deze band????

Gisteren reed ik op het laatst met 0.5 warm, lager lijkt me geen optie.

Auteur:  Bask [ ma aug 23, 2010 7:20 pm ]
Berichttitel:  Re: Welke band onder een VT250?

ik zou als ik jou was de vega blauw proberen.
Volgens mij rijden ze met de nk's ook met die banden?
Ik vind het iig een band die net iets meer grip geeft als bijv. de HG3,
en voor de hobbyrijder is de levensduur imo ook redelijk goed te noemen.

Gr Bas

Auteur:  DarkBlade [ ma aug 23, 2010 8:08 pm ]
Berichttitel:  Re: Welke band onder een VT250?

Zelf wissel ik af tussen de Vega Nordam (blauw) en de Heidenau RKMS. Zo uit het hoofd begin ik meestal met 0.55 in de Heidenau en 0.7 in de Nordam. Persoonlijk vind ik de Heidenau voor een hobbymatig band het nog best aardig doen op Berghem, in 1 klap minder grip heb ik zelf nog niet ondervonden na een aantal ronden. De Nordam geeft inderdaad veel meer grip maar die band is dan ook zo'n 25 euro duurder en gaat ook minder lang mee. Maar de vraag die je voor jezelf moet stellen is of je hobby matig wil rijden of racen. Wil je racen zou ik met Nordam gaan rijden

Auteur:  Ruud [ ma aug 23, 2010 8:53 pm ]
Berichttitel:  Re: Welke band onder een VT250?

Ik deel de evaring met Et 954RR
Ik had tkm en nooit problemen met de HDN banden maar op de swiss zijn ze gewoon gevaarlijk.
Je heb 2 ronden nodig om ze warm te rijden daarna gaan ze goed grip opbouwen en ga in bepaalde bochten vertrouwen op de grip, maar na een ronde of 3 a 4 is in eenkeer de grip weg en is het alsof je op water staat en ga je dwars de baan af in een bocht die de ronde ervoor nog vol grip had.
Dit is niet fijn voor de zelf vertrouwen.
Het is wel duidelijk dat het met de temp heeft te maken want met koeler weer komt het verschijnsel later.

Auteur:  954rr [ ma aug 23, 2010 10:01 pm ]
Berichttitel:  Re: Welke band onder een VT250?

Ik heb net mijn bestelling gedaan en het worden de vega`s. Bijna heel VT nederland rijd er mee, komt ook omdat ze zijn voorgeschreven :P
We zullen zien wat ze me gaan brengen de 12e.

In ieder geval iedereen bedankt voor de reacties.

Pagina 1 van 1 Alle tijden zijn GMT + 1 uur
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/